Дії Вараської міської виборчої комісії визнано протиправними

Рівненський окружний адміністративний суд визнав дії Вараської міської виборчої комісії протиправними та скасував постанову, якою було визнано обраним депутатом Вараської міської ради Олексія Синовця.

Нагадаємо, що під час засідання 20 сесії голова виборчої комісії Ольга Дуб попри усі зауваження головуючого щодо порушення виборчою комісією норм чинного законодавства під час прийняття даної постанови, намагалася зачитати з трибуни протокол засідання, а згодом вручити посвідчення депутата Олексію Синовцю. На її думку, саме цей чоловік мав стати депутатом Вараської міської ради. Однак, сам Олексій Васильович, вочевидь, зважаючи на неоднозначність ситуації, приймати від голови комісії привітання та посвідчення депутата тоді відмовився.

«Визнати дії Вараської міської виборчої комісії Рівненської області протиправними щодо неповідомлення кандидата в депутати Вараської міської ради від ПП "Українське об'єднання патріотів-УКРОП" ОСОБА_1 про дату, час і місце розгляду його заяви від 03.10.2017 про відмову в реєстрації його кандидатом у депутати Вараської міської ради. - йдеться в рішенні суду. - Скасувати постанову Вараської міської виборчої комісії Рівненської області від 02.12.2017 №19 в частині, що стосується скасування реєстрації кандидата в депутати в багатомандатному виборчому окрузі ОСОБА_1. Зобовязати Вараську міську виборчу комісію Рівненської області розглянути подану ОСОБА_1 заяву від 03.10.2017 про відмову в реєстрації його кандидатом у депутати Вараської міської ради із його запрошенням на засідання комісії та з урахуванням положень Закону "Про місцеві вибори" від 14.07.2015 №595-VIII та Порядку організації роботи та ведення діловодства у виборчих комісіях з місцевих виборів, затвердженому постановою Центральної виборчої комісії України від 05.09.2015 №228. Скасувати постанову Вараської міської виборчої комісії Рівненської області від 04.12.2017 №20 "Про визнання обраним депутатом наступного за черговістю кандидата включеного до виборчого списку Вараської п/п Укроп"».

Оскільки рішення не оскаржувалось відповідачем в апеляційному суді - нині воно вже набрало законної сили.