Справжнє свято духовної пісні

9 жовтня в дитячій музичній школі відбувся ІІ регіональний фестиваль духовного піснеспіву «Господь посеред нас».

Відкрив свято та благословив усіх учасників фестивалю Архиєпископ Рівненський і Острозький Іларіон. У своєму виступі він зазначив: «Сьогодні церква вшановує пам'ять Святого  апостола Іоана Богослова. Це один  з апостолів, якого православна церква назвала апостолом любові - любов’ю до Бога та до людей.

Мабуть  нестача любові є головною з причин, чому сьогодні у світі тривають війни, існує  голод та інші небезпеки.

Ще з часів князя Володимира була встановлена добра  традиція - все наше життя тривало в молитві, все наше життя було нерозривно пов’язане з любов’ю до Бога, до своєї рідної землі, мови і культури. Люди в Україні були побожні, благочестиві та віруючі.

І я щиро бажаю, щоб ми іі надалі продовжували відтворювати наші славні християнсько-православні традиції.  Хай подібний фестиваль об’єднував нас в любові до рідного краю та один-до-одного. Щоб духовний піснеспів зачепив одну з тих важливих струн нашого серця і нашої душі».

Також слова вітань лунали від директора центру дозвілля відділу культури виконавчого комітету Кузнецовської міської ради Миколи Ковбасюка,  настоятеля Свято-Миколаївського храму смт.Колки отця Андрія, настоятеля  храму Віри, Надії, Любові та матері їх Софії смт.Маневичі отця Михайла, настоятеля храму Почаївської Ікони Божої Матері м.Сарни отця Віталія.

Більше  20 колективів з Рівненської та Волинської областей велично і натхненно виконували духовні твори – пісні та молитви. А саме: народний аматорський хор «Передзвін» центру дозвілля ( керівник Галина Кудлай); хор Свято-Миколаївського храму  смт. Володимирець (настоятель о. Михайло);  хор Петро-Павлівської церкви с. Каноничі (настоятель о. Андрій); хор Свято-Миколаївської церкви (благочинний Маневицького р-ну о. Андрій); хор Свято-Успенського храму с. Старий Чорториськ (настоятель о. Антоній);  хор Свято-Вознесенського храму, с. Козлиничі (настоятель о. Анатолій);  хор  Свято-Покровського храму м. Сарни ( настоятель о. Андрій); дитячий хор «Янголятко» недільної школи  Петро-Павлівської церкви с. Каноничі; хор  Свято - Софіївського храму  м. Кузнецовськ (настоятель о. Йосип);  хор  Свято-Духівського храму с. Балаховичі (настоятель  о. Віктор); тріо бандуристів «Ладні кралі»; хор помісної церкви Християн Віри Євангельської м.Кузнецовськ ( пресвітер Георгій Гейко); хор Храму Почаївської ікони Божої Матері  м.Сарни (настоятель о. Віталій);   хор Свято-Покровської церкви (благочинний Володимирецького р-ну та   м. Кузнецовськ  о. Віталій); хор Спасо - Преображенськиого собору м. Кузнецовськ (настоятель о. Володимир);  хор Храму Іверської ікони Божої Матері м. Кузнецовськ  (о. Віктор);  дитячий хор недільної школи Свято-Духівського храму с. Балаховичі;  хор «Аксіос»  м. Луцьк (керівник Олександр Марач), хор Храму Віри, Надії, Любові та матері Софії смт. Маневичі (настоятель о. Михайло); капела бандуристів дитячої музичної школи ( керівник Надія Остапович);  солістка центру дозвілля Надія Рибчинчук; наймолодша учасниця фестивалю Софія Колдун.

Родзинкою фестивалю став виступ чоловічого хору «Аксіос» Луцької парафії Холмської ікони Богоматері. Під керівництвом Олександра Марача співці виконали твори протоієрея Кирила Стеценка, Артема Веделя, Миколи Леонтовича та інших композиторів. Потім хор "Аксіо" та присутні в залі заспівали гімн «Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни».

На завершення свята керівник художній центру дозвілля Надія Волощук зазначила: «Сьогодні на цій сцені молилися хори різних конфесій за мир, за здоров’я, за добробут, за те щоб нарешті закінчилася війна на Сході України. Ми дякуємо Господу, що дав нам для цього такий чудовий  день та таку можливість».

Вона побажала всім присутнім здоров’я та подякувала хору «Аксіос» за наданий професійний  майстер-клас зі співу.

Всі учасники фестивалю отримали від організаторів подяки міського голови, святкові короваї та сувеніри.

В холі дитячої музичної школи діяла виставка робіт декоративно-прикладного мистецтва Любові Ципан та вихованців підліткових клубів МЦ СССДМ.

Фестиваль був проведений за кошти організаторів – відділу культури виконавчого комітету Кузнецовської міської ради, центру дозвілля, а також мецената-благодійника Віктора М’ялика.